Kurz PADI Scuba Review, Bořená horaJe to již nějaký čas, kdy jste se naposledy potápěl/a? Máte pocit, že Vaše potápěčské znalosti a dovednosti by potřebovaly osvěžit? Kurz PADI Scuba Review je přesně tímto osvěžením. Během krátkého času Vám pomůže znovu získat bezpečný pocit pod vodou. 

Zlepšete si své potápěčské dovednosti, připomeňte si, co jste se naučil/a v předchozích kurzech, připravte se na svou další potápěčskou dovolenou.

Kurz Scuba Review je pro Vás přínosem zejména pokud:

  • Jste se nějaký čas nepotápel/a a chcete si osvěžit Vaše znalosti a dovednosti
  • Máte certifikaci PADI Scuba Diver a chcete pokračovat v kurzu PADI Open Water Diver
  • Od Vaší poslední lekce v kurzu PADI Open Water Diver již uplynul nějaký čas a Vy chcete v kurzu pohodlně pokračovat

Co mohu očekávat, co se naučím?

Projdete si základní znalosti získané při základním kurzu potápění PADI, následně si procvičíte v bazénu či jemu podobných podmínkách praktické dovednosti. Zopakujete si především:

  • Zásady bezpečného potápění
  • Základy plánování ponorů
  • Dýchaní pod vodou
  • Řešení možných problémů v průběhu potápění

Po osvěžení si znalostí bude následovat ponor v bazénu. Při něm si pod dokledem instruktora procvičíte základní potápěčské dovednesti, zopakujete si k čemu jednotlivé cviky slouží a jak mají být řádně prováděny.

Čím je účast na kurzu podmíněna?

Kurzu se můžete zúčastnit, jste-li certifikován jako PADI (Junior) Scuba Diver a výše (PADI Open Water Diver...) či jste v kurzech pro tuto certifikaci zapsán/a.

Pokud je vám více jak 10 let, jste v obecně dobré fyzické a zdravotní kondici a nejste v době kurzu nachlazeni, neměl by být pro vás problém kurz absolvovat. Více informací o zdravotních předpokladech pro potápění naleznete zde

Kam dál mohu pokračovat?

Jaké to je ponořit se do 30 metrů ? Jak je těžké pod vodou fotografovat? Je noční potápění tak strašidelné, jak to vypadá? Jste-li vlastníkem certifikace PADI Open Water Diver, odpovědi na tyto a podobné otázky dostanete, zúčastníte-li se kurzu PADI Adventures in Diving či PADI Advanced Open Water Diver, které vás seznámí se základy speciálních činností pod vodou. Je to vynikající způsob jak zjistit, co vás zajímá, jestli je to potápění do hloubky, v noci, k vraku apod. Instruktor vám v rámci instruktáže před ponorem řekne, co budete potřebovat vědět, a pak se do toho dáte.

Jakmile začnete přemýšlet, jaké druhy potápěni máte nejraději, kurzy PADI Specialty Diver vás nasměrují tím správným směrem. U většiny těchto kurzů vám jako podkladový mareriál bude stačit trocha učení, shlédnutí několika informativních videí a prodiskutování pojmů a činností v rámci instruktáží před ponorem. Pak vykonáte dva až čtyři ponory zaměřené na danou činnost. Mezi kurzy PADI Specialty rozhodně stojí za zamyšlení kurz PADI Potápění s obohaceným vzduchem (Nitrox). Použití obohaceného vzduchu vám dá možnost delšího pobytu pod vodou a další výhody spojeně s požitím této směsi.

Seznam kurzů PADI Specialty Diver naleznete zde. Určitě se mezi nimi najde víc než jeden, který vám zvýší tep.