K absolvování kurzu potápění jsem se rozhodl po prvním, ochutnávkovém ponoru a několikaměsíčním váhání. Hledal jsem komornější kurz, ve kterém se nebudu cítit stresovaný skupinou jen proto, že osvojování si potápěčských dovedností mi může trvat déle než ostatním.

Kurz s Petrem proto probíhal přesně podle mých představ, věnoval se pouze mě a mému buddymu a v bazénu i na moři mi věnoval tolik času a trpělivosti, kolik jsem potřeboval. Po prvním bazénu nám bylo oběma jasné, že Peťa je skvělý instruktor, který sice nic neodpustí a zároveň dodá potřebný klid, pocit bezpečí, rozvahu a především dodá odhodlání počáteční neúspěchy a strach překonat.

A ačkoliv kurz probíhal přes den individuálně, večerní, velmi oblíbené, „vyhánění dusíku z těla" se provádí už pěkně v partě ostatních nováčků jako my i zkušenějších potápěčů. Měl jsem tak možnost poznat nové lidi, které spojují podobné zkušenosti a seznamování je tak mnohem jednodušší.

Potapko.com Petra Vostrovského je zkrátka super způsob uvedení do světa rekreačního potápění. Vřele doporučuju a Petrovi ještě jednou děkuju.

G.