Rád bych touto cestou poděkoval Petrovi za kurz, zároveň bych rád napsal pár řádek především pro budoucí studenty potápění a jejich představu o tom, jak takový kurz probíhá. Na kurzu u www.potapko.com s Petrem se mi nejvíce líbil jeho přístup, přirozeně si ve skupince nadšených nováčků vzbudil respekt. Především z toho důvodu byl jediným člověkem kterému jsme pod vodou plně důvěřovali.

Takzvané bazény, neboli hodiny praxe v bazénu, byly super, vše si tam jeden vyzkouší v pohodlí a beze strachu a lehce se splní povinná cvičení pro splnění kurzu. Před každým ponorem byl vždy briefing od Petra, vše vysvětluje jednoduše a z ničeho nedělá problém, pod vodou pak vždy vše ještě jednou ukázal a my vesele postupně opakovali předvedený cvik. Tyto cviky se v moři na volné vodě hodně rychle vybaví, když jsou potřeba, jako vypláchnutí masky, nalezení automatiky nebo dýchání z octopusu buddyho.

Po absolvování praktických i teoretických hodin, které byly v PADI koutku vybaveným i kvalitním kávovarem :), jsme celý team úspěšně splnili teoretické testy. Nejsou nijak složité, stačí v hodinách poslouchat Petrův výklad, který je opravdu kvalitní, a poctivě si vždy připravit i domácí úkol, pak jdou testy už samy.

Posledním úkolem byly ponory na volné vodě a bylo proto třeba vydat se někam, kde už to bude trochu stát za to. Po možnostech výběru mezi lomem v Čechách nebo mořským životem v Chorvatsku bylo jasno. Vydali jsme se do Chorvatska dodělat své OWD kurzy. V Rabacu jsme na potápěčské základně poznali super lidi, všechny ponory byly jedno velké dobrodružství a s každým ponorem jsme se pod dozorem Petra lepšili a lepšili. Úspěšně jsme plnili předepsané cviky a opakovali si již naučené z bazénů a teorie, například ponor z lodi je fakt zážitek, doporučuji všem.

Po úspěšném splnění samozřejmě následoval potápěčský křest, který je již tradicí a prozrazovat jej nebudu, pro zvědavce je nejjednodušší se do kurzu prostě přihlásit jako jsem to udělal já :)

A jak nám jednou náš instruktor řekl, nechť počet ponoření se rovná počtu vynoření :). Příště kurz AOWD opět s Petrem, jelikož jako instruktor má mou absolutní důvěru.

David